Jesteś tutaj:

Pomysł na prezent

Wyświetlanie 1–18 z 75 wyników

Pomysł na prezent dla dziecka

Nie ma chyba dziecka, które nie lubi dostawać prezentów. Natomiast okazji ku temu jest całkiem sporo – urodziny, imieniny, Dzień Dziecka czy Boże Narodzenie. Jak zatem wybrać idealny prezent dla dziecka? Jak dostosować prezent do wieku malucha? Co się sprawdzi jako pomysł na prezent dla 3-latka? Kiedy poznasz już odpowiedzi na te pytania, łatwiej Ci będzie wybrać odpowiednią zabawkę z naszej oferty.

Pomysł na prezent na Dzień dziecka i nie tylko

Okazji do wręczania dzieciom upominków jest całkiem sporo. To nie tylko tak ważne święta, jak urodziny czy Boże Narodzenie, ale również pierwsze odwiedziny u maluszka lub wizyta dawno niewidzianych krewnych. Poniekąd rodzaj prezentu może determinować okazja. Zawsze dobrym pomysłem na prezent z okazji Gwiazdki wydają się zabawki utrzymane w tematyce świątecznej, ale nie tylko. Zabawki drewniane, albo przytulanki są zawsze odpowiednim rozwiązaniem, o ile znamy zainteresowania, czy też potrzeby malucha.

Przy wyborze prezentów duże znaczenie mają właśnie zainteresowania i wiek dziecka, bo prezent ma przede wszystkim podobać się maluchowi. Co zatem sprawdzi się jako pomysł na prezent urodzinowy? Starszym i aktywnym dzieciom mogą spodobać się zabawki sportowe, takie jak rower, hulajnoga czy rolki. A jaki prezent na Dzień Dziecka ucieszy malucha? Mogą to być np. spersonalizowane gadżety, takie jak kubki, skarbonki czy pluszaki z imienną naszywką. 

Wiek malucha, a pomysł na prezent

Podczas wyboru prezentu dla dziecka nie bez znaczenia jest jego wiek. Pomimo iż kilkuletni maluszek ucieszy się niemal z każdej nowej zabawki, warto zastanowić się i dobrać upominek dostosowany do jego wieku. Przykładowo, maty edukacyjne czy proste książeczki niemowlęce są dobrym pomysłem na prezent na roczek. Z pewnością zaciekawią i pozwolą ćwiczyć maluszkowi szereg przydatnych umiejętności.

Nieco starsze dziecko ma już zupełnie inne potrzeby i zainteresowania, więc np. różnego rodzaju zabawki kreatywne związane z malowaniem i rysowaniem sprawdzą się jako pomysł na prezent dla 2-latka. A co z małym przedszkolakiem, który jest ciekawy świata i chce być samodzielny? Dostosowane do wieku puzzle, interaktywne gry planszowe, pluszaki i klocki – każde z tych rozwiązań to bardzo dobry pomysł na prezent dla 4-latka. 

Pomysł na prezent na roczek i wszelkie inne okazje

Obdarowywanie dzieci sprawia mnóstwo radości zarówno im, jak i dorosłym. Warto zatem zastanowić się nad idealnym prezentem dopasowanym do wieku malucha. Prezent dla dziecka, które ma 4 latka niekoniecznie będzie odpowiedni dla malucha w wieku 2 lat. I na odwrót – zabawka dostosowana do wieku 1 lub 2 nie zainteresuje przedszkolaka.

Jeśli więc nie masz pomysłu na prezent z okazji urodzin czy świąt, zapraszamy do przejrzenia oferty sklepu Petit Deko. Znajdziesz u nas inspiracje na prezenty z różnych okazji i dla dzieci w różnym wieku. Poza prezentami i zabawkami dla dzieci posiadamy w ofercie różnego rodzaju dekoracje i akcesoria do dziecięcych pokojów, takie jak m.in. kocyki, narzutki na łóżeczko, ozdobne poduszki czy dywaniki.