Jesteś tutaj:

Bujaki drewniane

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Drewniane bujaki Montessori – do pokoju dziecka i nie tylko

Będąc rodzicami możemy kształtować zachowania i przyzwyczajenia naszych pociech związane z aktywnością fizyczną. Spacery, uprawianie sportu, a nawet nieformalna zabawa w domu pozwolą naszym dzieciom spożytkować energię, a w przyszłości cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją. Jednak, to co może brzmieć jak przepis na sukces w praktyce nie zawsze się sprawdza. Pogoda nie zawsze sprzyja spacerom, a zorganizowane aktywności fizyczne nie zawsze są powszechnie dostępne. Nie są też oferowane w optymalnej ilości, a jeśli tak – organizatorzy kierują je do określonych grup wiekowych. A co z najmłodszymi? Dziećmi, które dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w swoim życiu? Albo takich, które zbyt przywiązane są do rodziców, aby na godzinę gry w piłkę puścić rękę mamy? Drewniane bujaki Montessori stwarzają znakomite miejsce do zabawy, rozwijając zdolności motoryczne dziecka i pozytywnie wpływając na kondycję malucha.

Zdolności motoryczne najlepiej uaktywniają się podczas zabawy. I najlepiej, gdy jest ona spontaniczna, nie wyreżyserowana. Aktywny styl życia to małe wybory wplecione w codzienne obowiązki i dbałość o dobre samopoczucie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Okazuje się, że nie trzeba iść na kompromis w dekoracji naszych czterech kątów, a sprzęt sportowy może naturalnie wtapiać się we wnętrze. Bujak drewniany Montessori to mebel wielofunkcyjny, który znajdzie zastosowanie nie tylko w dziecięcym pokoiku.

Bujaki drewniane – dla niemowląt i dzieci

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem bujaka Montessori, można rozważyć zakup drewnianego bujaka dla dziecka. Jest on bardzo uniwersalny, ponieważ może pełnić funkcję zarówno zabawki, jak i mebla.

Bujak drewniany dziecięcy sprawdzi się dla dzieci w każdym wieku – maluszek może się w nim kołysać i drzemać, a nieco starsze dziecko zrobi z niego dowolną zabawkę. Wszystko dzięki prostocie wykonania i naturalnym surowcom – kolor drewna nie rozprasza dziecka i pozwala poznać jego fakturę. Dzięki temu bujak drewniany Montessori dla dziecka to idealny prezent do skompletowania wyprawki. Bujak z drewna jest na tyle uniwersalny, że może stanowić podstawę do zbudowania dziecięcego placu zabaw w pokoju, gdy dziecko będzie starsze. 

Z czasem można dokupić również inne akcesoria, takie jak np. drabinki dla dzieci. Ten gadżet jest niezwykle praktyczny i funkcjonalny – pozwala zadbać o kondycję fizyczną dziecka i skutecznie zwalczyć nudę w deszczowe dni. Drabinki do pokoju dziecka to zatem mądra i dobra inwestycja w rozwój naszej pociechy. Wybierając naszą ofertę, możesz nabyć bujak dla dziecka z funkcją drabinki. Tak zwany łuk wspinaczkowy można łatwo obracać, aby raz był drabinka do zabawy, a raz bujakiem wypoczynkowym.

Bujak drewniany – wielofunkcyjny mebel dla dziecka

Drewno zawsze było ważnym materiałem dla Skandynawów. Stwierdzono, że oprócz tego, że jest trwałym i wszechstronnym surowcem, jego zastosowanie w aranżacji wnętrz ma również pozytywny wpływ na zdrowie. Dotykanie drewnianej powierzchni ma działanie obniżające tętno i uspokaja zarówno umysł, jak i ciało. Ponadto badania pokazują, że wykorzystanie drewna w aranżacji wnętrz zmniejsza stres i uczucie zmęczenia. Drewno może poprawić jakość snu, a nawet jakość powietrza w domu.

Meble drewniane przybliżają nam naturę i są często najbardziej ekologicznym wyborem ze względu na trwałość materiału.

W łuku wspinaczkowym – bujaku, drewno zapewnia dobrą przyczepność i przyjemne odczucie podczas zabawy.

Drewno jest materiałem, które do produkcji bujaka dziecięcego wykorzystuje finlandzka marka Fitwood. Dedykowany dzieciom, łuk wspinaczkowy, bujak drewniany Montessori Luoto wpływa na zdolności poznawcze i motoryczne dziecka już od najmłodszych lat. To mebel wielofunkcyjny, który od początku wspiera aktywną zabawę i chęć uczenia się nowych rzeczy. Rośnie razem z dzieckiem i pomaga budować pewność siebie. Jest nie tylko wygodny w użyciu, ale i piękny dla oka, dzięki czemu prowadzenie aktywnego stylu życia staje się łatwe i ekscytujące. Ponadto, można z niego korzystać bez względu na to, czy na zewnątrz pada deszcz

Wysokiej jakości i praktyczne bujaki drewniane dla dziecka

Szukasz praktycznych mebli, takich jak bujaki Montessori czy tradycyjnych zabawek z drewna? Poznaj ofertę sklepu Petit Deko. Oferujemy bogaty asortyment różnych produktów przeznaczonych dla dzieci, m.in. bujaków, drewnianych zabawek i mat edukacyjnych. Posiadamy bogatą ofertę funkcjonalnych, a przy tym wyjątkowo estetycznych produktów. Wierzymy, że wysoka jakość wykonania każdego produktu to gwarancja bezpieczeństwa i zadowolenia zarówno dziecka, jak i rodziców.