Jesteś tutaj:

Zabawki edukacyjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Drewniane zabawki edukacyjne

Domeną dobrych zabawek dla dzieci jest to, że nie tylko bawią, ale również edukują. Warto ułatwić maluchom rozwój i zapewnić odpowiednie do ich wieku drewniane zabawki edukacyjne. Dzięki nim dziecko zyska nie tylko rozrywkę, ale również możliwość uczenia się nowych rzeczy i poznawania świata. Mądre zabawki będą wspierać rozwój podstawowych umiejętności poznawczych i emocjonalnych. Jak zatem dobrać zabawki rozwojowe do wieku dziecka?  

Zabawki, które uczą dla dzieci w każdym wieku

Na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje wsparcia dorosłych. Otoczone miłością i opieką mamy i taty może prawidłowo rozwijać swoje zdolności emocjonalne i poznawcze. Na rozwój dziecka także niebagatelny wpływ ma jego otoczenie, w tym przedmioty i zabawki z jakimi dziecko ma od czynienia.

Drewniane zabawki edukacyjne mają na celu zachęcić malucha do eksplorowania. Niejednokrotnie dają możliwość otwartej zabawy, co oznacza że dziecko samodzielnie odkrywa ich zastosowanie, a nawet wymyśla nowe funkcje. Zatem walorem zabawek edukacyjnych jest to, że nie tylko bawią, ale też uczą nasze dzieci wielu przydatnych umiejętności. Należy je dostosować do wieku dziecka, dzięki temu zarówno maluszki, jak i starsze dzieci zyskają niezbędne dla nich umiejętności. Przykładowo, idealne zabawki edukacyjne dla 2 latka to proste klocki, kreatywne książeczki czy puzzle. Interaktywne domki, tablice z akcesoriami czy mozaiki do układania sprawdzą się jako zabawki edukacyjne dla 3 latka. Dziecko w wieku przedszkolnym jest bardzo ciekawe świata, chce być samodzielne i chłonne wiedzy, dlatego warto podsuwać dedykowane dzieciom w tym wieku zabawki edukacyjne dla 4 latka. Tutaj dobrze się sprawdzą zestawy do nauki pisania, czytania i liczenia, czy gry edukacyjne.

Jeśli interesują Cię zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka, z pewnością sprawdzą się te które będą wspierać malucha w nauce chodzenia. Chodzik edukacyjny wyposażony w dodatkowe elementy do zabawy sprawi, że dziecko będzie rozwijać się motorycznie i poznawczo.

Zabawki edukacyjne z drewna – proste, bezpieczne i trwałe

Drewniane zabawki edukacyjne są ponadczasowe, uniwersalne i niezwykle trwałe. Dzięki prostocie wykonania są również bezpieczne dla naszych dzieci, które niezależnie od wieku pokochają drewniane zabawki i wiele się z nimi nauczą. Wybór wśród zabawek rozwojowych z drewna jest niezwykle szeroki – znajdziemy zarówno klasyczne klocki i puzzle, jak i miniaturowe drewniane kuchnie, akcesoria fryzjerskie, pociągi czy zwierzątka. Popularne są również drewniane domki dla lalek, drabinki, liczydełka, zegarki, tablice do rysowania czy interaktywne pudełka z akcesoriami. 

Jeśli  poszukujesz prezentu w formie zabawki, np. zabawki dla 3 latki na urodziny, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Petit Deko. W naszym asortymencie znajdziesz, dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka, różnego rodzaju zabawki rozwojowe, w tym również wykonane z drewna (np. produkty marki Little Dutch). A jeśli właśnie jesteście na etapie pokoju dziecięcego, zachęcamy do poznania innych kategorii produktów dostępnych w naszym sklepie. Poza zabawkami posiadamy mebelki, akcesoria i dekoracje do wyposażenia dziecięcego pokoju, takie jak dywaniki, tapety, urocze lampy i wiele innych.