Jesteś tutaj:

Do zabawy

Zabawki dla dzieci – edukacyjne, drewniane, pluszowe

Powszechnie wiadomo, że dziecko najlepiej uczy się i rozwija poprzez zabawę. Warto zatem zainwestować w zabawki edukacyjne, które pozwolą maluchowi kształtować wyobraźnię, aparat poznawczy, układ emocjonalny i szereg innych potrzebnych zdolności. Jak dobrać zabawki do wieku? Jakie będą najlepsze zabawki drewniane dla rocznego dziecka? A co z całkiem małymi dziećmi – czy można także dostać zabawki edukacyjne dla niemowląt? Poznaj odpowiedzi na te pytania, a następnie nasze produkty, spełniające potrzeby i oczekiwania dzieci i wymagających rodziców.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – rozwijająca zabawa w każdym wieku

Zabawki edukacyjne pozwalają naszym dzieciom zdobywać wiedzę na temat otaczającego ich świata. Co więcej, poznają też siebie i swoje możliwości, które są rozwijane za sprawą odpowiednich zabawek. Niewątpliwym atutem takich zabawek jest również możliwość dostosowania ich do wieku dziecka. Dla niemowląt, które zaczynają ćwiczyć swoje zmysły poleca się zabawki sensoryczne w postaci gryzaków i grzechotek z różnymi wypustkami. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają naśladować dorosłych. Oferując im zabawki do odgrywania ról, takie jak kuchnie, mini warsztaty czy instrumenty pomagamy im rozwijać zdolności oraz zainteresowania. Zabawki do odgrywania ról kształtują umiejętności społeczne dziecka i dają mu poczucie samodzielności i odpowiedzialności.

Zabawki drewniane i pluszowe

Istotą rozwoju dziecka jest nauka w formie zabawy, podczas której dziecko poznaje świat i uczy się nowych rzeczy. Jako stylowy i tradycyjny prezent dla malucha sprawdzą się ekologiczne zabawki drewniane w formie klocków, pociągów czy liczydeł.

Zabawki drewniane dla dzieci są trwałe, bezpieczne i uniwersalne dla maluchów w każdym wieku. 

Poza drewnianymi zabawkami edukacyjnymi dostępne są również zabawki z innych materiałów. Warto sięgnąć po miękkie zabawki dla dzieci, takie jak pluszowe misie czy postacie z ulubionych bajek. Miękkie i pluszowe zabawki dla dzieci staną się jego najlepszymi przyjaciółmi i będą mu towarzyszyć w ważnych chwilach – w ciągu dnia, a nawet gdy śpi.

Szukasz pomysłu na zabawki edukacyjne, np. zabawki dla 3 latki? Sprawdź ofertę sklepu Petit Deko. Oferujemy zabawki edukacyjne z drewna i miękkich materiałów dla dzieci w każdym wieku. Poza zabawkami w naszym asortymencie znajdziesz również m.in. dekoracje i ozdoby do pokoju dziecięcego, dywaniki czy drewniane obrazy w ramkach.

Troszczymy się o najwyższy poziom bezpieczeństwa maluchów. Co to oznacza w praktyce? Zabawki, dekoracje, akcesoria i inne produkty z naszej oferty posiadają certyfikaty świadczące o jakości i ekologii a także bezpieczeństwie dla dzieci, m.in. takie jak: FSC, Oeko-Tex, GOTS.

Zapraszamy do Petit.