Jesteś tutaj:

Tapety

Wyświetlanie 1–18 z 282 wyników

Tapety do pokoju dziecka

Tapeta w pokoiku Twojego malucha pomoże uczynić z niego prawdziwie ekscytujące miejsce. Dopasowana do zainteresowań dziecka stanie się nie tylko ozdobą, ale sprawi, że pokój stanie się miejscem, które pozwoli mu się rozwijać, śnić i marzyć każdego dnia.

Wybierając tapetę dla dziecka, pamiętajmy o tym, że jego pokój pełni wiele funkcji. Dziecko będzie się w nim bawić (zwłaszcza to najmłodsze), ale też spać i odpoczywać. Idealna tapeta do pokoju dziecka powinna zatem pobudzać wyobraźnię, ale przede wszystkim wywoływać pozytywne odczucia.

Tapeta w pokoju dziecka może być umieszczona na wszystkich ścianach, na jednej ze ścian lub tylko na połowie. Miejsca i sposób, w jaki umieścisz tapetę będą wpływać na poczucie przestrzeni w pokoju, ale i całą aranżację. Warto przemyśleć, jaki efekt chcielibyśmy uzyskać. Jeśli zamierzamy położyć tapetę na wszystkich ścianach, postawmy na delikatne wzory, takie jak kropki czy jasne paski. W przypadku, gdy chcemy zaakcentować jedną ze ścian – bardziej odważne wzory tapet i intensywne kolory sprawdzą się doskonale. 

W Petit Deko znajdziesz wiele wzorów tapet do pokoju dziecięcego. Tapety nowoczesne do pokoju dziecka charakteryzują wzory abstrakcyjne, czy geometryczne. Klasyczne tapety do pokoju dziecięcego będą za to eksponować wyważone motywy kropeczek, pasków, kratki i odcienie pasteli, szarości i beżów.

W ofercie posiadamy tapety na flizelinie, która ma gładką i półmatową powierzchnię, jest odporna na odkształcenia i przepuszcza parę wodną. Tapety produkowane są na zamówienie ekologiczną, bezwonną i w pełni bezpieczną metodą druku lateksowego.

Tapeta do pokoju dziewczynki

Fantazyjne motywy, jednorożce, kwiaty – a może zwierzątka leśne, kotki lub psy? Istnieje wiele wzorów, które zwykło się uznawać za „dziewczęce”, jednak jako rodzice sami najlepiej wiecie, co będzie odpowiadać Waszej córeczce. Jeśli szukacie tapety do pokoju dla dziewczynki w wieku przedszkolnym (czyli takim, kiedy mniej więcej wiemy, co podoba się naszemu dziecku), zapytajcie ją o zdanie. Pokój dziecka to jego królestwo – warto o tym pamiętać. Dla dziewczynki w wieku niemowlęcym sprawdzą się delikatne tapety ścienne w neutralnej lub pastelowej palecie barw. Ponadczasowe wzory tapet, takie jak paski, albo motywy kwiatowe pomogą Wam utrzymać spójny wystrój nawet w przypadku zmiany aranżacji, gdy dziecko dorośnie.

Tapeta do pokoju chłopca

Tapety z motywem zwierząt, samochodów, dinozaurów czy pojazdów kosmicznych, ale też klasyczne wzory tapet w odcieniach niebieskiego, zieleni lub szarości. Za sprawą odpowiednio dobranej tapety na ścianę, pokój Waszego malca nabierze bajkowego charakteru, który dziecko pokocha! Wybór tapety do pokoju chłopca powinien być, podobnie jak w przypadku tapety dla dziewczynki, podyktowany wiekiem i zainteresowaniami malucha. To on będzie spędzał w nim większość czasu, stąd ważne jest, aby czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie. Ulubione motywy na ścianie chłopca pomogą stworzyć dla niego wymarzoną aranżację i pozwolą dorastać w jego wymarzonej przestrzeni.

Tapeta do pokoju rodzeństwa

Pokoik, w którym mieszka dwójka (a niekiedy nawet więcej) dzieci, potrzebuje starannego podejścia podczas wyboru nie tylko mebli, ale też dodatków. Dzieci, które mają wspólny pokój nie tylko mogą mieć inne upodobania, inny sposób spędzania czasu, różnić się wiekiem, a czasem nawet i płcią.

Decydując się na udekorowanie ścian tapetą w pokoju naszych pociech możemy obrać dwa podejścia. Pierwszym będzie potraktowanie tapety, jako wspólnego mianownika. Wówczas warto wybrać jeden wzór tapety, najlepiej o neutralnym kolorze, która nie będzie dominować przestrzeni. Taka tapeta ociepli pokoik i sprawi, że pozostałe rzeczy jak meble czy dodatki nie będą zakłócać spójnego charakteru pokoju.

Jeśli jednak urządzamy wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki (to drugie podejście), wybór tapet o różnych kolorach, np. w dwóch odcieniach pomoże nam wizualnie oddzielić przestrzeń. Aby tapety nie sprawiały wrażenia „niedopasowanych” i nie przytłaczały przestrzeni postawmy na umiar i zaaranżujmy nimi jedynie pojedyncze ściany bądź ich części.