Jesteś tutaj:

Rożki i śpiworki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Rożki i śpiworki dla niemowląt

Rożki i śpiworki dla niemowląt są niezastąpione jeśli chodzi o otulenie maluszka do snu. Rożek niemowlęcy będzie jedną z pierwszych rzeczy, którą mama zapakuje do swojej szpitalnej torby. Zapewni maleństwu wygodne i ciepłe miejsce, a jego zawinięcie jest bardzo łatwe – wiele rożków jest wiązanych na tasiemki, co ułatwia regulować ich rozmiar i dopasować go do wielkości dziecka. W tej kategorii znajdziesz także wysokiej jakości śpiworki niemowlęce hiszpańsko-francuskiej marki Nobodinoz, które mogą być użytkowane niezależnie od pory roku (TOG 2.0 – 2.5)

Rożki dla niemowląt do fotelika i wózka

Rożki, które posiadają zapięcie na rzep oraz specjalne wycięcia na pasy bezpieczeństwa znakomicie rozwiążą sprawę otulenia dziecka podczas jazdy samochodem – np. podczas podróży do domu ze szpitala. Takie rożki nadają się też do zapięcia w wózku.

Jeśli szukasz rożka przeznaczonego specjalnie do wózka, zobacz śpiworek New Passegiata od Nobodinoz. 

Śpiworek do wózka zapewni dziecku ciepło w chłodniejsze dni, ale możesz go używać jako podkładki do wózka – wystarczy odpiąć górną warstwę i korzystać z niego o każdej porze roku. Będzie też świetnym śpiworkiem do spacerówki.

Śpiworek niemowlęcy – najbezpieczniejszy podczas snu

Niemowlę, z uwagi na swoje nieskoordynowane ruchy nie będzie korzystać z kocyka lub kołderki podczas nocy w pierwszych miesiącach życia – jest to niewskazane i niebezpieczne ponieważ niesie za sobą ryzyko uduszenia.

Śpiworek niemowlęcy zapewni ciepło i bezpieczeństwo dziecku podczas snu, a dzięki zapięciu na zamek błyskawiczny ułatwi rodzicom nocne przewijanie, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Co jednak najważniejsze – spanie w śpiworku jest najbardziej bezpieczną opcją. Dziecko ma wolne rączki, a dzięki temu, że śpiworek pozostaje zapięty, nie zarzuci go na twarz podczas snu, gdy mimowolnie macha nóżkami.

W ofercie Petit Deko posiadamy śpiworki z bawełny organicznej dla niemowląt od 0 do 6 miesiąca życia oraz od 6 do 18 miesiąca. Śpiworki mają miękką podszewkę z dżerseju z bawełny organicznej i można w nich kłaść niemowlę przez cały rok.

Śpiworki do spania na lato, zimę i cały rok

Tekstylia przeznaczone do spania, takie jak kołdry, czy śpiworki dla niemowląt często posiadają oznaczenie stopnia izolacji termicznej TOG. Dzięki temu, możemy dobrać śpiworek odpowiednio do pory roku. Ciepły śpiworek posłuży niemowlęciu na sezon jesień – zima, lżejszy – na wiosnę i lato. W naszej ofercie znajdziesz śpiworki o stopniu izolacji termicznej TOG – 1,7, co oznacza, że nadają się do użytkowania, gdy temperatura pomieszczenia, w którym śpi niemowlę to ok. 21º-23º C.

Skala TOG określa, jak gruby jest materiał, z którego wykonano śpiworek niemowlęcy. Im TOG jest wyższy, tym lepszą izolację zapewnia śpiworek.

Jaki TOG śpiworka wybrać?

TOG 0,5upalne lato. Śpiworek bez wypełnienia, przeznaczony na upalne, letnie noce

TOG 1.0 – 2.0całoroczny. Śpiworek posiada lekkie wypełnienie i nadaje się do spania w temperaturze pokojowej 18º – 24º C

TOG 2.5 całoroczny. Śpiworek do temperatury pokojowej 15º – 21º C

TOG 3.5zimowy. Śpiworek z ciepłym wypełnieniem przeznaczony do spania w pomieszczeniu o temperaturze poniżej 18º C

Dobór właściwego śpiworka do spania zapewni maluszkowi maksimum komfortu, nawet w gorące lato. Jednak, wybierając śpiworek niemowlęcy i korzystając ze skali TOG zawsze bierzmy pod uwagę temperaturę jaka panuje w sypialni dziecka, nie porę roku. Do tego warto sprawdzać, czy dziecku wciąż nie jest zbyt zimno lub zbyt ciepło – mimo właściwego doboru ubranek.

Sprawdź naszą ofertę rożków i śpiworków niemowlęcych, które zapewnią dziecku komfort snu w każdym sezonie.