Jesteś tutaj:

Maty edukacyjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Maty do zabawy i edukacyjne dla niemowląt

Podczas komponowania wyprawki dla nowego członka rodziny, warto pamiętać o zebraniu takich produktów, które zapewnią dziecku zarówno rozrywkę, jak i wspomogą prawidłowy rozwój. Idealnym połączeniem rozwoju i zabawy będzie mata edukacyjna dla dzieci. Dla naszego maleństwa może być jednocześnie matą do zabawy. W jaki sposób zatem wybrać odpowiednią matę edukacyjną dla dzieci, aby spełniała ona swoje funkcje? Czy piankowa mata do zabawy na podłodze będzie bezpiecznym materiałem dla naszego dziecka? Co z modelami aksamitnymi, które także znajdziesz w naszej ofercie?

Mata do zabawy, czyli centrum rozrywki

Mata do zabawy dla dzieci to podkładka wykonana z miękkiego materiału, która ma za zadanie izolować malucha od podłogi, kiedy próbuje on raczkować, pełzać lub przewraca się z boku na bok. Maty przeznaczone dla niemowląt są mobilne, zatem można je przenosić w dowolne miejsce, np. do salonu czy sypialni rodziców. Jednak przeznaczona dla niemowląt mata do zabawy nie jest wyłącznie miejscem do leżenia. Najmłodsze dzieci wykonują większość czynności właśnie tam (starsze zresztą również). Gadżet ten jest zwykle wyposażony w liczne dodatki, takie jak pałąk, małe zabawki wydające różne odgłosy, grzechotki czy pozytywki. Dzięki temu mata do zabawy na podłodze pokoju dziecka czy salonu zmienia się w prawdziwą strefę zabaw.

Ciekawym pomysłem są również maty sensoryczne, pozwalające na stymulację układu dotykowego i wzrokowego u dziecka. Bezpiecznym wyjściem są również maty piankowe, wykonane z miękkiego materiału, gwarantującego komfort maluszka.  W naszej ofercie znajdziesz również niezwykle przyjemne w dotyku maty aksamitne, które są dla dziecka bezpieczne i niezwykle komfortowe.

Mata edukacyjna dla dzieci

Mata do zabawy bywa określana również matą edukacyjną dla niemowląt, ponieważ znacząco pomaga w prawidłowym rozwoju malucha. Edukacyjna mata dla niemowląt to  idealny prezent, który zapewni maluszkowi zabawę, a także spełni rolę edukacyjną. Jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w różnym wieku. Wybór rodzajów i motywów mat do zabawy jest naprawdę spory – przykładowo, maty edukacyjne dla dziewczynki najczęściej wyróżniają się pastelowymi, jasnymi barwami. Można również wybrać maty w neutralnych lub też kontrastowych kolorach.

Jeśli szukasz idealnej maty edukacyjnej dla niemowlaka, która zapewni mu prawidłowy rozwój oraz nieskończoną zabawę, zajrzyj do sklepu Petit Deko. W swojej ofercie posiadamy maty edukacyjne zarówno z zabawkami, jak i subtelne i urocze maty bez dodatków. Dzięki nim Twoje dziecko zyska przytulny i miękki kącik do zabawy.