Jesteś tutaj:

Pora na posiłek

Wyświetlanie 1–18 z 28 wyników

Pora na posiłek – naczynia i sztućce do jedzenia dla dzieci

W kategorii pora na posiłek w naszym sklepie znajdziecie wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia rozszerzania diety malucha. Naczynia dla dzieci – silikonowe talerzyki, kolorowe miseczki, kubki niewysypki, urocze sztućce, a także kompletne zestawy obiadowe. Wszystko to z pewnością pomoże maluchowi przyzwyczaić się do jedzenia jak dorośli.

Rozszerzanie diety niemowlęcia to jeden z kroków milowych. Dziecko poznaje wówczas nowe smaki i uczy się samodzielności. Warto zaopatrzyć się w naczynia i sztućce dla dzieci. Takie naczynia przypominają te dla dorosłych, ale jednocześnie są wykonane z bezpiecznych dla malucha materiałów. Piękne kolory zastawy dla dzieci, a także kształty, które zapobiegają wylewaniu lub wysypywaniu się jedzenia, znacząco ułatwią maluchowi próby samodzielnego spożywania posiłków.

W tej kategorii zamieściliśmy także inne przydatne mebelki  i akcesoria, dzięki którym rozszerzanie diety stanie się dużo łatwiejsze. Znajdziecie w niej niektóre z polecanych przez z nas krzesełek do karmienia, śliniaczki czy antypoślizgowe maty na podłogę.

Naczynia do jedzenia dla dzieci – dlaczego nie klasyczna zastawa?

Naczynia dla dzieci nie powstały bez powodu. Miseczki, talerzyki, kubki, łyżeczki – posiadają odpowiednią dla małych rączek wielkość. Ponadto, naczynia dla dzieci, oprócz tego, że są wykonane z bezpiecznych materiałów (np. nie potłuką się), mają wiele sprytnych rozwiązań, które będą ułatwiać jedzenie.

Miseczki i talerzyki dla dzieci bardzo często wyposażone są w przyssawki. Dzięki nim nie będą się przesuwać i nie przewrócą się. Kubki posiadają uszka, które dziecko z łatwością pochwyci rączkami. Kubki niewysypki z elastycznymi skrzydełkami zatrzymają przekąski w środku. Talerzyki z przegródkami ułatwiają podzielenie posiłku i odpowiednie porcjowanie. Do tego fakt, że dziecko może samo wybierać, co w danej chwili chce zjeść, będzie zachęcać go do próbowania nowych rzeczy.

Naczynia dla dzieci z silikonu i polipropylenu

Silikonowe naczynia dla dzieci są elastyczne i bardzo wytrzymałe. Silikon nie łamie się i nie pęka, tak jak plastik. Jest też materiałem w 100% bezpiecznym dla dzieci. Silikon, z którego produkuje się dziecięce naczynia jest biokompatybilny i wolny od chemikaliów. Nie wydziela zapachów, w związku z czym nie miesza się z zapachem żywności.

Naczynia dla dzieci wykonuje się także z polipropylenu. W naszym sklepie znajdziesz talerzyki, miseczki oraz sztućce od Mushie, które powstały właśnie z tego materiału. Polipropylen jest materiałem bezpiecznym, bardzo odpornym na niskie i wysokie temperatury. Dzięki temu naczynia dla dzieci z polipropylenu nadają się do mycia w zmywarkach, do mrożenia, a nawet podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Jest to jeden z najpopularniejszych materiałów, z których produkuje się dziecięce naczynia.

Atrakcyjnie wizualne, estetyczne i bezpieczne naczynia dla dzieci to dobry wybór podczas rozszerzania diety malucha. Wykonane z trwałych materiałów na pewno będą służyć przez długi czas. A ich piękne kolory ergonomiczne kształty zachęcą maluszka do samodzielnego jedzenia.