Jesteś tutaj:

Zabawki sensoryczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Zabawki sensoryczne – jakie to zabawki?

Zabawki sensoryczne to różnego rodzaju piłki, grzechotki, maskotki, klocki, gniotki i wiele innych typów, które oddziałują na zmysł dotyku. Dziecko, odkąd pojawi się na świecie zaczyna poznawać go w swoim tempie. I robi to przede wszystkim za pomocą zmysłów. Stąd też, tego rodzaju zabawki cieszą się największą popularnością wśród rodziców noworodków. Wiele zabawek przeznaczonych dla niemowląt spełnia funkcje właśnie zabawek sensorycznych. Szczególnie polecamy zabawki od Mushie, które nie tylko rozwijają, ale charakteryzują się pięknych designem, dalekim od infatylności.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt

Zabawki, które pozytywnie wpływają na kształtowanie zmysłów wspomagają rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia. Te zabawki to przede wszystkim wszelkiego rodzaju gryzaki i grzechotki posiadające metki i wypustki. Także szeleszczące kostki, miękkie klocki czy pluszaczki, które idealnie nadają się do ściskania przez małe rączki, gryzienia i tulenia.

Jeśli szukasz zabawek sensorycznych dla niemowląt zapraszamy również do kategorii Grzechotki i gryzaki w naszym sklepie. Oprócz tej mogą Cię zainteresować kategorie Maty i stojaki edukacyjne oraz Karuzele, mobile i pozytywki.

Poznawanie świata różnymi zmysłami to dla maluchów doskonała zabawa. Zabawki sensoryczne będą pobudzać nie tylko zmysł dotyku, ale też słuchu i wzroku. Piękne kolory, kształty i faktury, które maluszek może odkrywać będą pobudzać ciekawość i sprawiać wiele radości.

Wybierając zabawkę sensoryczną dla niemowlaka zwróćmy uwagę na jej inne funkcje. Na uwagę zasługują w tym miejscu zabawki wydające łagodne dźwięki, takie jak szumiące misie.

Misie – szumisie to zabawki wielofunkcyjne, których główną funkcją jest uspakajanie dziecka przed snem za pomocą dźwięku. Misie szumiące Moonie posiadają lampkę, która daje delikatne światło podczas usypiania dziecka w nocy. Z kolei w dzień, dziecko może wciąż bawić się swoim szumisiem tuląc go i głaszcząc.

Zabawki sensoryczne dla dwulatków i starszych dzieci

Piłeczki sensoryczne wykonane z naturalnej gumy, dzięki różnego rodzaju wypustkom, pomogą małym dzieciom pozbyć się napięcia mięśniowego. Piłki sensoryczne stymulują zdolności motoryczne dziecka oraz wspomagają odruchy łapania i chwytania. Zabawki sensoryczne w postaci piłek spodobają się dwulatkom jednak mogą się nimi bawić także niemowlęta. Wypustki na piłkach mogą pełnić funkcję gryzaka, a dzwoneczek umieszczony wewnątrz – grzechotki.

W naszej ofercie znajdziecie także urocze, inspirowane naturą zabawki od Mushie – kwiatki i palety kolorów typu „press toy”, które maluch pokocha wciskać i wyciskać.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabawek sensorycznych dla niemowląt i dzieci. W Petit Deko znajdziecie też inne, wysokiej jakości zabawki z naturalnych materiałów, które maluch pokocha i do których będzie często powracać.