Bujak drewniany, czyli jak wspierać aktywność dziecka w domu

bujak montessori dla dziecka

Bujak drewniany Montessori

By dziecko właściwie się rozwijało, potrzebuje codziennej dawki ruchu. Jesteśmy ciekawi, czy wiesz ile? Sprawdź, co na ten temat mówi Światowa Organizacja Zdrowia i dowiedz się, w jaki sposób możesz zapewnić swojemu dziecku świetną zabawę, a jednocześnie zadbać o jego prawidłowy rozwój.

Odpowiednia dawka zabawy i ruchu, czyli jaka?

Według zaleceń WHO dzieci do 4 roku życia każdego dnia powinny mieć zapewnione minimum 3 godziny aktywności fizycznej. Powyżej 4 roku życia trochę mniej – minimum 60 minut. W dalszym ciągu jednak rodzice powinni zadbać o zagwarantowanie swoim pociechom różnorodnego wysiłku o zmiennej intensywności.

bujak drewniany
Bujak drewniany / łuk wspinaczkowy Fitwood jest przeznaczony dla dzieci od 0 do 9 roku życia. To mebel wielofunkcyjny, który rośnie razem z maluszkiem. Dowiedz się więcej o możliwościach bujaka drewnianego Montessori od finlandzkiej marki Fitwood.

O ile latem jest to w miarę proste, bo ładna pogoda i długie, słoneczne dni sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu, o tyle zimą może to być wyzwaniem. Ciężko o szaleństwo na podwórku, gdy za oknem deszcz, śnieg i plucha. Co wtedy możemy zrobić?

bujak drewniany dla dziecka z poduszką
Bujak drewniany Fitwood służy do zabawy, zapewnia aktywność, a jednocześnie zapewnia idealne miejsce do odpoczynku.

Co warto wybrać, by wspierać rozwój dziecka?

Świetnym wyborem jest wyjątkowy bujak drewniany w duchu Montessori. Będzie on rósł wraz z Twoim dzieckiem. Od pierwszych dni zapewni mu wyśmienitą zabawę oraz wspomoże go w zdobywaniu kolejnych sprawności.

Łuk wspinaczkowy / bujak dla dziecka to mebel, który ma wiele możliwości. Sprawdzi się już dla niemowlaka i pozostanie z Twoim brzdącem przez naprawdę długi czas, nawet do 9 roku życia.

Bujak drewniany dla dzieci w duchu Montessori

bujak drewniany dla dzieci w duchu montessori
Bujak drewniany – łuk wspinaczkowy Fitwood może służyć jako stojak edukacyjny już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Łuk wspinaczkowy, bujak, drabinka dla dzieci do pokoju… Nazywaj go, jak chcesz. Może być stojakiem edukacyjnym, na którym zawiesisz zabawki dla niemowlaka lub łukiem wspinaczkowym, gdy Twoja pociecha stawia pierwsze kroki, wszędzie jej pełno i próbuje dostać się w każdy zakamarek mieszkania. Starsze dzieci mogą wykorzystać go jako bramkę do gry w piłkę. Może być również kryjówką, stolikiem, schowkiem na zabawki, a nawet biurkiem! Dlatego właśnie bujak drewniany rośnie z Twoim dzieckiem i nieustannie zmienia swoje funkcje w zależności od aktualnej potrzeby.

bujak drewniany jako bramka do gry w nogę
Bujak drewniany Fitwood dostępny jest w czterech różnych wersjach kolorystycznych, także w kolorze czarnym. Wysoka estetyka wykonania i minimalizm formy sprawiają, że współgra z otoczeniem każdego pomieszczenia w domu.

Jak drabinka dla dziecka wpływa na jego rozwój?

Przede wszystkim zachęca małego człowieka do ruchu poprzez aktywną zabawę. Wspiera rozwój motoryki, koordynacji, równowagi i siły. Zwiększa kreatywność i pobudza wyobraźnię. Daje możliwości wymyślania coraz to nowych sposobów na codzienną rozrywkę z wykorzystaniem drabinki do wspinania dla dziecka.

bujak drewniany jako łuk wspinaczkowy
Głównym założeniem marki Fitwood przy projektowaniu bujaka było to, aby mebel spełniał funkcję łuku wspinaczkowego. Firma, która do tej pory tworzyła sprzęt sportowy z drewna teraz poszerza portfolio swoich produktów o meble dla dzieci, które wpływają na aktywność i rozwijają zdolności motoryczne.

Gdy dziecko zmęczy się zabawą i potrzebuje chwili wyciszenia, bujak drewniany będzie idealnym miejscem do drzemki. Tym bardziej, jeśli wyposażysz go w poduszkę. Dzięki niej maluch będzie miał miękko, przyjemnie i będzie czuł się bezpiecznie.

Bujak sprawdzi się także, gdy Twojemu dziecku przyjdzie ochota na prace plastyczne. Obrócony na bok może służyć jako stół, przy którym z pewnością powstaną niezwykłe dzieła.

bujak drewniany jako stolik albo biurko
Mały artysta w akcji! Bujak drewniany Fitwood po obróceniu i dołożeniu krzesełka jest idealnym miejscem do nauki, rysowania, albo innej formy twórczości artystycznej najmłodszych.

Sposoby na wykorzystanie bujaka drewnianego w zależności od wieku Twojego dziecka

Wraz z upływem czasu zmieniają się potrzeby Twojego dziecka. To, co wcześniej było dla niego atrakcyjne, teraz może już być tylko wspomnieniem. Na szczęście drabinka gimnastyczna dla dziecka rośnie razem z Twoją pociechą i zmienia swoje funkcje w zależności od potrzeb.

bujak drewniany fitwood i zabawki
Bujak Fitwood pomoże też uporać się z bałaganem 😉
  • Bujak drewniany dla niemowlaka może być świetnym miejscem do drzemek w trakcie dnia oraz podporą podczas nauki raczkowania.
  • Drabinka dla rocznego dziecka sprawdzi się z pewnością w trakcie nauki wstawania i chodzenia.
  • Drabinka dla dziecka w wieku 1-5 lat to nieograniczone pole do kreatywnej zabawy. Dziś fort do zabawy, wczoraj bramka do gry w piłkę. Zobacz, czym pociecha zaskoczy Cię jutro.
  • Bujak drewniany dla dzieci starszych 6-9 lat pełni funkcję rozrywkową jak w przypadku młodszych dzieci. Będzie również miejscem do odrabiania pierwszych prac domowych, rysowania szlaczków i nauki tabliczki mnożenia.
bujak fitwood luoto bujak dla dzieci montessori
Bujak – Łuk wspinaczkowy Luoto od Fitwood

Bujak Luoto od finlandzkiej marki Fitwood znajdziesz na stronie internetowej naszego sklepu w kategorii Montessori. Dostępne są cztery warianty kolorystyczne bujaka

  1. Biały z brzozowymi szczebelkami
  2. Biały
  3. Naturalny, w kolorze brzozy
  4. Czarny

Jesteśmy ciekawi, w jakiej roli Twój maluch wykorzysta go po raz pierwszy 🙂

Udostępnij tę historię: